Budowa kładki na Wyspę Spichrzów - możliwe utrudnienia w żegludze

Kładka Świętego Ducha połączy Długie Pobrzeże na wysokości północnej części Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem na wysokości ul. Świętego Ducha. Będzie to kładka obrotowa, podparta na przęśle umieszczonym niesymetrycznie w nurcie Motławy. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie kładki, która według pierwotnych harmonogramów miała funkcjonować już w sezonie wakacyjnym 2019. Czy tak się stanie - zobaczymy. Tymczasem, przepływając w tym  rejonie zachowujcie wzmożoną uwagę.
Kładka Świętego Ducha połączy Długie Pobrzeże na wysokości północnej części Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem na wysokości ul. Świętego Ducha. Będzie to kładka obrotowa, podparta na przęśle umieszczonym niesymetrycznie w nurcie Motławy.

Inwestorem kładki jest spółka Granaria, a kładką zarządzać będzie gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Granaria, która zabudowuje część Wyspy Spichrzów, w ramach kompleksowego projektu przywróci także funkcje zwodzenia mostu Stągiewnego (zamykającego Marinę Gdańsk) i wybuduje za nim przystań żeglarską.

Obecnie trwają intensywne prace przy budowie kładki, która według pierwotnych harmonogramów miała funkcjonować już w sezonie wakacyjnym 2019. Czy tak się stanie - zobaczymy. Tymczasem, przepływając w tym  rejonie zachowujcie wzmożoną uwagę.

  • Więcej o kładce na Wyspę Spichrzów - czytaj tutaj
Piotr Salecki


Grafika projektowa kładki na Wyspę Spichrzów


Budowa może powodować ograniczenia żeglugowe - fot. Piotr Salecki


Prace przy budowie Kładki - fot. Jerzy Makieła


W sąsiedztwie barek i pontonów pojawiła się brudna zaolejona woda i śmieci - fot. Piotr Salecki


Budowa Kładki Na Wyspę Spichrzów - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź