Opuszczony basen portowy w Tczewie - miejsce schronienia

Opuszczony basen portowy w Tczewie niegdyś tętnił życiem. Funkcjonowała tu stocznia rzeczna a swoją siedzibę miało kiedyś Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego. Obecnie (2019) miejsce to jest własnością spółki w upadłości a teren wystawiony jest na sprzedaż. Nadal jest to jednak doskonałe miejsce schronienia, zwłaszcza jeśli na Wiśle występuje duże zafalowanie.








Opuszczony basen portowy w Tczewie niegdyś tętnił życiem. Funkcjonowała tu stocznia rzeczna a swoją siedzibę miało kiedyś Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego. Obecnie (2019) miejsce to jest własnością spółki w upadłości a teren wystawiony jest na sprzedaż. 

Obszerny basen portowy jest najdalej na północ wysuniętym miejscem schronienia w Tczewie. Wejścia wypatrujemy na lewym brzegu, po minięciu mostów. Miejsca zapewnia znakomitą osłonę od wiatru i fali. Nabrzeża w porcie są skarpowe i betonowe. Ustawione są również dalby cumownicze, pozwalające na postój niezależnie od zmieniającego się poziomu wody. Nabrzeże północne jest wyposażone w pochylnie, służące do wodowania budowanych lub remontowanych jednostek. Manewrując należy wziąć pod uwagę - że część pochylni schowana jest pod powierzchnią wody. Głębokości w porcie są wystarczające dla wszystkich jachtów, które tu przypłyną. Ze względu na funkcjonowanie w Tczewie typowej przystani żeglarskiej cumowanie tutaj może mieć charakter incydentalny. Najlepiej nie pozostawiać jachtu bez żadnej opieki. Lokalizacja GPS: 54, 5' 50.49" N, 18, 48' 20.21" E.

  • Galeria zdjęć opuszczonego portu w Tczewie - tutaj
  • Przystań żeglarska w Tczewie - czytaj tutaj
  • Inne miejsca do cumowania w Tczewie - tutaj
Piotr Salecki


Opuszczony basen portowy w Tczewie - fot. Piotr Salecki


Opuszczony basen portowy w Tczewie - fot. Piotr Salecki


Połączenie basenu portowego z Wisłą - fot. Piotr Salecki


Pochylnie i dźwig - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź