Piąte wydanie przewodnika turystyki wodnej Pętla Żuławska

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Infrastruktury, wznowił przewodnik po szlakach wodnych Pętli Żuławskiej. To już piąta edycja tego przewodnika. Podzielony jest na cztery części. Pierwsza - to opis historyczno-krajoznawczo-architektoniczny. Druga - to już "właściwy" przewodnik, czyli opis szlaków wodnych. Trzecia - to różnego rodzaju "porady kapitańskie", proponowane trasy rejsów, zestawienie znaków żeglugowych czy informator teleadresowy. Czwarta - to opis bazy Pętli Żuławskiej, który zawiera nie tylko przystanie wybudowane w ramach projektu Pętla Żuławska, ale w ogóle wszystkie znajdujące się na szlaku. Przewodnik jest bezpłatny i z przyjemnością wyślemy go wszystkim naszym Czytelnikom (do wyczerpania naszych zapasów). Jak dostać przewodnik - czytajcie dalej artykuł.


To już piąte wznowienie przewodnika po Pętli Żuławskiej które ukazało się pod koniec roku 2019. Podobnie jak w popprzednim wydaniu okładka nie jest klejona lecz ma oprawę grzebieniową, co powinno znacznie przedłużyć żywotność wydawnictwa. Przewodnik podzielony jest na cztery części. Część pierwsza - to opis historyczno-krajoznawczo-architektoniczny. Część druga - to już "właściwy" przewodnik, czyli opis szlaków wodnych, przedstawiony w bardzo czytelnej formule. Treść podzielona kilometrażem, a na marginesie mapka opisywanego szlaku,  Część trzecia - to różnego rodzaju "porady kapitańskie", proponowane trasy rejsów, zestawienie znaków żeglugowych czy informator teleadresowy, z zestawieniem ważnych kontaktów. Część czwarta - to opis bazy Pętli Żuławskiej, który zawiera nie tylko przystanie wybudowane w ramach projektu Pętla Żuławska, ale w ogóle wszystkie znajdujące się na szlaku. Na końcu znajdują się różnego rodzaju mapki tematyczne. Całość nie przegadana, zwięźle podająca najważniejsze informacje, co bardzo ułatwia lekturę i umożliwia szybkie znalezienie potrzebnych informacji.

Niektóre dane zawarte w przewodniku wymagają aktualizacji.

Aby otrzymać bezpłatnie przewodnik turystyki wodnej Pętla Żuławska
należy wysłać na adres: piotr@zalewwislany.pl (meil do 10MB) opowiadanie/reportaż/relację/sprawozdanie z rejsu po wodach Pętli Żuławskiej czy Zalewu Wiślanego, lub rejsu przynajmniej częściowo przebiegającego przez te akweny. Zdjęcia, rysunki, mapki - mile widziane. Można także opisać nam plany realizacji takiego rejsu. Wysyłając meila nie zapomnijcie podać dokładnego adresu z kodem pocztowym, oraz numeru telefonu do kontaktu.

Przewodnik wyślemy drogą pocztową. Przewodnik jest bezpłatny, odbiorca opłaca jedynie koszt przesyłki (przy odbiorze). Przewodniki wysyłamy do wyczerpania puli, którą otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego.

Piotr Salecki

Odpowiedzi

Wielki zawód ...

W ubiegłym roku wysłałem i mail i zdjęcia z rejsu i dość fajny opis planów na rok następny... zero odzewu . Szkoda , Pozdrawiam Robert Wołowicz.

Prośba o kontakt

Panie Robercie, zawsze z przyjemnością zamieszczamy materiały od Czytelników strony. bardzo proszę o ponowny kontakt, gdyż w skrzynce pocztowej nie mam meila od Pana. Być może ze względu na zdjęcia został on skasowany. Bardzo proszę o wysłanie meila bez zdjęć a same zdjęcia za pomocą strony www.wetransfer.com Pozdrowienia, Piotr Salecki

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź