Spotkania dyskusyjne w ramach rejsu z okazji Roku Wisły

Pętla Żuławska jest jednym z organizatorów spotkań dyskusyjnych organizowanych w ramach rejsu z okazji Roku Wisły. W imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy na spotkania, które odbędą się 21 września w Szkole Łacińskiej w Malborku o godzinie 17.00, w dniu 23 września, godz 12.00 w Muzeum Żuławskim w Nowym Dworze Gdańskim oraz 24 września godz 13.00 w bibliotece w Kątach Rybackich.





Roman Aziewicz, prezes Stowarzyszenia Eureka: W imieniu organizatorów uprzejmie zapraszam na spotkania dyskusyjne organizowane w ramach Rejsu z okazji Roku Wisły „Od źródeł wiedzy do ujścia”, które odbędą się 21 września w Szkole Łacińskiej w Malborku o godzinie 17.00, w dniu 23 września, godz 12.00 w Muzeum Żuławskim w Nowym Dworze Gdańskim oraz 24 września godz 13.00 w bibliotece w Kątach Rybackich. Spotkania kierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mieszkańców zainteresowanych promocją dziedzictwa kulturowego Żuław, służyć mają konstruktywnej debacie w trosce o rozwój praktyki i teorii działań społecznych.

    Mieszkańcy Malborka w dniu 21 września wysłuchają wykładu Piotra Frączaka, prezesa Stowarzyszenia Dialog Społeczny nt  "Zakony - poprzednicy dzisiejszych organizacji", któremu towarzyszyć będzie dyskusja      „ Między misją a powołaniem - siła napędowa organizacji”. Tryptyk historii zakonów kontynuowany będzie w trakcie kolejnych spotkań, poprzedzając dyskusję odnosząca się do  niezależności oraz skuteczności organizacji pozarządowych. W programie spotkania w Nowym Dworze Gdańskim znajdzie się również prelekcja pana Łukasza Kępskiego poświęcona  wpływowi mennonitów na rozwój Żuław.

    Zakończenie rejsu w dniu 24 września w bibliotece w Kątach Rybackich poprzedzone zostanie dyskusją na temat „Przekop Mierzei - za i przeciw”.

  Organizatorzy planują rejsy jako imprezę cykliczną, która służyć ma integracji środowiska organizacji pozarządowych. Wykłady Antyuniwersytetu, prowadzone w trakcie rejsu przyczynią się do  pogłębienia  wiedzy  oraz  promocji III sektora w  społeczeństwie. 




Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź